…. jsme tu pro Vás ……

MEMORIÁL RUDOLFA „VALI“ MÜLLERA – 5. ROČNÍK   28.9.2017

Na pátý ročník jablunkovského sedmiboje se přihlásilo rekordních 31 sportovců. I když všichni nedorazili, závodilo celkem 27 závodníků (5 žen a 22 mužů). Hned z rána jsme začali zostra v základní škole skokem vysokým, pokračovali skokem do dálky, vrhem koulí, během na 100 a 400 metrů. Rychlý sled disciplín nám umožnil dát závodníkům dvouhodinovou pauzu na občerstvení a regeneraci sil. Za ideálního atletického počasí (Vali se určitě tam nahoře za nás přimluvil) jsme absolvovali poslední dvě disciplíny, hod diskem, hod oštěpem a úspěšně bez zranění zakončili pátý ročník Memoriálu Rudolfa „Vali“ Müllera. Dekorování vítězů proběhlo tradičně ve Sport Baru 69 u gulášku a pivečka. Naše poděkování patří manželům Burkotových a organizátorům závodu Ivanu Geisslerovi st., Janu Klusovi, Ivanu Geisslerovi ml., Josefu Strakovi ml., Pavlu Heczkovi, Petru Szwierczkovi, a fotografovi Honzovi Komárovi. Díky chlapi!

Výsledková listina:

Kategorie ŽENY                                            Kategorie ELITE                                            Kategorie SPORTBAR 
CZUDKOVÁ Marcela         1603 bodů         KLUS Petr             3573 bodů                         HUDÁK Roman         2445 bodů
LEGIERSKÁ Martina        1343 bodů         SIKORA Marek     3146 bodů                         KRZOK Radek            2064 bodů
CIESLAROVÁ Bohumila  1222 bodů         BULAWA Tomáš  2679 bodů                         JEŽOWICZ Antonín  2046 bodů

Blahopřejeme všem závodníkům k dosaženým výsledkům a osobním rekordům. Už se na vás těšíme v roce 2018 při šestém ročníku.

Výsledky 5. ročníku 2017 a fotografie najdete zde:  
 
________________________________________________________________________________________________________________

MEMORIÁL RUDOLFA „VALI“ MÜLLERA – 4. ROČNÍK   28.9.2016

Letos odešel do sportovního nebe náš kamarád a spoluzakladatel sedmiboje Rudolf „Vali“ Müller. Rozhodli jsme se letošní a další ročníky jablunkovského sedmiboje pojmenovat na jeho počest. Tentokrát nám počasí přálo. Závodilo celkem 20 sportovců. Poprvé v historii memoriálu se přihlásily i dvě ženy! Z tohoto důvodu musela být soutěž  rozdělena do ženskou a mužskou kategorii. U mužů vznikly dvě výkonnostní kategorie. ELITE – pro muže, kteří chtějí závodit a SPORTBAR – pro muže, kteří si to chtějí zkusit. Vše proběhlo hladce a bez zranění. Překonány byly rekordy ve skoku vysokém, dalekém a běhu na 100 metrů. Předání cen nejlepším závodníkům proběhlo ve Sportbaru. Velké díky patří všem organizátorům (viz níže), už jsme sehraná parta. Tímto chceme na příští ročník pozvat další sportovkyně a sportovce, přijďte si zkusit zaběhat, zaskákat a zaházet, jen tak zjistíte jak na tom jste nejen fyzicky.

Výsledky 4. ročníku 2016 a fotografie najdete zde:     

________________________________________________________________________________________________________________

JABLUNKOVSKÝ SEDMIBOJ – 3. ROČNÍK   27.9.2014

Na start se přihlásilo 13 sportovců, ale vzhledem k velmi nepříznivému počasí závodilo pouze 11 borců. Zahájili jsme jako obvykle v 9:00 skokem vysokým v tělocvičně jablunkovské ZŠ. Potom následoval přesun na vedlejší atletický ovál, kde proběhly běhy 100 a 400m, skok do dálky a vrh koulí. Střídavě pršelo až lilo, jak by řekl jeden bývalý televizní sportovní komentátor nejmenované televize: „Prší a fouká vítr, ideální atletické počasí.“ Po asi hodinové přestávce jsme se přesunuli do areálu 1.FK Spartak Jablunkov. Počasí se trochu umoudřilo, ale i tak jsme museli hod diskem a oštěpem absolvovat v provizorním sektoru, neboť terén v původně vyznačeném sektoru na trávě byl zcela nezpůsobilý – zapadli bychom do bahna. Nakonec vše dobře dopadlo, nikdo se nezranil, přežili jsme to ve zdraví a ceny byly rozdány již v teple u guláše a pivka. Velké díky patří panu Ivanovi Geisslerovi, který coby ředitel závodu vše řádně vyhodnotil podle platných desetibojařských tabulek a zorganizoval. Pomáhali mu Pavel Makovický, Jan Klus, Radim Hickel, Pavel Heczko a Václav Sikora. Chlapi díky! Už se těšíme na další již 4. ročník a věříme, že bude lepší počasí a více závodníků.

Výsledky 3. ročníku 2014 a fotografie najdete zde:   

_________________________________________________________________________________________________________________

JABLUNKOVSKÝ SEDMIBOJ – 2. ROČNÍK   28.09.2012

Druhý ročník našeho vícebojařského klání byl zcela jistě průkopovým. A to hned ze dvou důvodů. Jednak se ho zúčastnilo rekordních 23 závodníků a taky proto, že byly překonány všechny dosavadní rekordy jablunkovského sedmiboje. Chceme poděkovat všem účastníkům za jejich účast, výkony a fér přístup. Zvláštní poděkování patří Ivanovi Geisslerovi nej., Honzíkovi Komárovi, Janovi Klusovi, naši IT skupině a všem, kteří se starali o organizaci a průběh závodu Adam Klus, Ruda Müller, Petr Szwierczek, Pavel Makovický.

Výsledky 2. ročníku 2012 a fotografie najdete zde:   

__________________________________________________________________________________________________________________

JABLUNKOVSKÝ SEDMIBOJ – 1. ROČNÍK   28.09.2011

Po dvouletém nic nedělání se uskutečnil další ročník našeho hospodského sedmiboje. 22 borců nastoupilo znovu a dychtivě na start prvního ročníku. Jelikož jsme v nultém ročníku dost vymrzli, posunuli jsme termín konání na státní svátek v měsíci září a sedmibojařské tabulky jsme převedli do elektronické podoby tak, aby byly výsledky k dispozici již v průběhu závodu. Připojení na internet nám zajistil Jano Nieslanik – díky. Ruda trochu dudral, že jeho tabulky budou na h…., ale nakonec v úterý uvařil s Vencou Pospíšilem guláš a ve středu odpoledne to nevydržel a dorazil se kouknou na disk a oštěp. Skok vysoký, skok daleký, běh na 100 a 400 metrů a vrh koulí proběhl na ZŠ Jablunkov. Hod diskem, hod oštěpem na hřišti 1.FK Jablunkov. Děkujeme všem účastníkům za účast, též děkujeme za pomoc při vaření guláše a organizaci sedmiboje Rudovi Müllerovi, Václavu Pospíšilovi, Ivanu Geisslerovi nej., Honzovi Komárovi, Pepi Strakovi ml., Pavlu Makovickému, Ivanu Geisslerovi ml., a Renému Legierskému.

Výsledky 1. ročníku 2011 a fotografie najdete zde:   

__________________________________________________________________________________________________________________

JABLUNKOVSKÝ SEDMIBOJ – 0. ROČNÍK   28.10.2009

Vyzkoušet si atletický sedmiboj vznikl u piva, kde jinde než v hospodě Sport Bar 69. Ruda „Vali“ Müller již nemohl poslouchat ty kecy a vytahování hospodských atletů, kteří tvrdili, že kdyby měli kouli, disk a oštěp, kam až by s ním hodili a každý na „hubě“ tvrdil, že skočí 5 metrů do dálky, 150 cm do výšky a stovku běží za 12 vteřin. Nultý ročník jablunkovského sedmiboje naplánoval Ruda ve státní svátek, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že nemá volno a tím pádem nemůže závodit. Na start nastoupilo 15 závodníků. Skok vysoký, skok daleký a běh na 400 metrů proběhl na ZŠ Jablunkov vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem a běh na 100 metrů na hřišti 1.FK Spartak Jablunkov. Koncem října nebylo nejlepší počasí, ale výkony závodníků byly obdivuhodné. Děkujeme všem startujícím za předvedené výkony. Velké poděkování patří Rudovi „Vali“ Müllerovi, který vymyslel a připravil všechny zápisy, tabulky, zajistil nářadí, startovní čísla i tabulky pro výpočty výkonů, u kterých jsme seděli 3,5 hodiny, než jsme spočítali konečné výsledky a vyhlásili vítěze. Poděkování patří i rozhodčím Adamovi Klusovi, Ivanovi Geisslerovi nej., Vaškovi Sikorovi, Pavlu Makovickému a fotografovi Honzovi Komárovi.

Výsledky 0. ročníku 2009 a fotografie najete zde:    7boj